Obytné vozy nebo karavany jsou ideální pro pohodlné cestování po Čechách i Evropě. Nadstandardní vybavení zpříjemní vaši dovolenou.

Desatero pro řidiče

KARAVANYMyslete na to, že řídíte poměrně velké auto o délce 7345mm, šířky 2340mm, výšky 3250mm a váhy 3.500kg.


KARAVANYPři jízdě si stanovujte rychlost o 20-30km/h nižší než by tomu bylo u osobního automobilu – zejména v zatáčkách, na kruhových křižovatkách a na silnicích nižších tříd a přístupových cestách do kempů a podobně. Trasu si s rozmyslem naplánujte, tak, aby nedocházelo ke stresovým situacím při Vaší cestě.


KARAVANYPři jízdě myslete na šířku a výšku obytného auta, soustřeďte se zejména na kraj vozovky a možných překážek ve výšce kolem 3 metrů nad zemí. Pozor na kmeny a větve stromů, konstrukce mostů a světlost mostů.


KARAVANYNa dálnici doporučujeme cestovní rychlost kolem max. 105-110km/hodinu. Pozor při výjezdu do volné krajiny a při předjíždění kamiónů, autobusů na boční vítr. Při jízdě mějte všechna okna nástavby zavřená.


KARAVANYObytný automobil má 6 rychlostních stupňů, prosíme, využijte je tak, jak se má, např. 4 rychlostní stupeň se dá zařadit už při rychlosti 45 km/hodinu. 6 převodový stupeň využijte pro ekonomickou jízdu na dálnicích a na silnicích I. třídy. Motor automobilu nepřetáčejte.


KARAVANYProsíme Vás o šetrné přejíždění nebo vyhýbaní se terénním nerovnostem na vozovce a přístupových cestách.

KARAVANYPři parkování raději požádejte posádku, aby Vám ukazovala optimální směr, tak, aby, jste zbytečně obytné auto nepoškodili. To doporučujeme i při vjezdu do kempů, kde jsou většinou vzrostlé stromy, nebo tam, kde je to třeba.


KARAVANYProsíme posádku o šetrné zacházení s nábytkem a výbavou, pokud Vám něco nejde otevřít, zapnout – raději se poraďte, prosíme Vás, minimálně používejte sílu, vše je vytvořeno pro jednoduché ovládání i když trošku odlišné, než jste zvyklí ze svých domovů. Prosíme, zacházejte se vším, tak, jako by to byl Váš majetek.


KARAVANYV nástavbě doporučujeme se pohybovat bez obuvi. Ve vozidle a nástavbě je kouření zakázáno.


KARAVANYPři opuštění vozidla nezapomeňte zavřít střešní okna, veškeré dveře, nezapomeňte na klíče od vozu a nástavby.


KARAVANYPři opuštění vozidla vypněte symbol funkce tlakové vody, vypněte všechny světla, zasuňte markýzu.

_____________________________________________ 


Přejeme Vám při cestování mnoho šťastných kilometrů, krásných zážitků a doufáme, že obytný automobil Vám k tomuto jistě napomůže.

OBYTNEVOZY.EU : PŮJČOVNA OBYTNÝCH VOZŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE - gsm: +420 774 526 255 - email: info@obytnevozy.euPŮJČOVNA OBYTNÝCH VOZŮ, OBYTNÉ VOZY BAZAR A OBYTNÉ VOZY NA PRONÁJEM - PRODEJ A PRONÁJEM PRO OBYTNÉ VOZY NABÍZÍ PŮJČOVNA OBYTNÝCH VOZŮ OBYTNÉ VOZY.EU

Půjčovna obytných vozů nabízí obytné vozy na pronájem i pro prodej pro rodinnou dovolenou - obytné vozy pro 4 osoby, obytné vozy pro 4 osoby, obytné vozy s garáží. Obytné vozy bazar nabízí bazarové obytné vozy za výhodné ceny.

ZPĚTNÉ ODKAZY / PARTNERSKÉ WEBY / PARTNERSKÉ ČLÁNKY 01 02 03 04